E-ticaret Yapmak İsteyenlere Önemle Duyrulur !! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E-ticaret Yapmak İsteyenlere Önemle Duyrulur !!

efeince
Üye

Toplam 122 yazı
16/04/2012 :  10:17:33   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar

koniks.com üzerinden birçok arkadaşımızın e-ticaret yapmak istediğini gözlemledim. Gerekli bilgilendirmeleri tecrübeli arkadaşlarımız yapıyor ve bu çok hoşuma gidiyor.

Benimde herkese bir katkım olsun istedim ve araştırmalar sonucu birçok e-ticaret işine girmek isteyen arkadaşlarımız için işine yarayacağını düşünmekteyim!

Şimdi size e-ticarette vergiden - teslimat ve sorumluluktan en önemliside tedarikden kurtaracak tavsiyemin detaylarını anlatayım.

E- Ticaret sistemi :

Türkiyede benzerleri binlerce lira ve hatta kiralarla onbinleri bulan e-ticaret alt yapıları var. Tecrübeliler bilir.
Şimdi size sunacağım alt yapı tamamen ücretsiz ve geliştirmeler yine ücretsiz biçimde üyelerle paylaşılıyor.

ProTicaret : http://www.proticaret.org/

Sistem ücretsiz! Sadece hosting ve domain ( alanadı ) almanız yeterli. Gerekli sunucu açıklamalalarıda ürün sitesinde belirtilmiştir ve herkonuda yardımcı olurlar.

Proticaretin en büyük özelliği XML ( Toplu Ürün Ekleme Desteği ) sunmasıdır. Yani tedarikçilerin sitelerindeki ürünleri hiçbir fiyat belirleme - taksitlendirme ile uğraşmadan direkt import ( aktarma ) yaparak sitenize ekeme kolaylığı sağlana teknoloji.

Bir adet proticaret sitesi kurduktan sonra şimdi size tedarikçinizle tanıştırayım :

Dropship : http://www.dropship.com.tr/

Türkiye'nin en büyük B2B ürün tedarik sistemlerinden birisi. Yani Üye mağazaların ürünlerini diğer üyelerinin sitesinde satılmasına olanak sağlayan alt yapı.

Bana bu sabah gelen mailde proticaret ve dropshiping'in bir anlaşma sağladıkları ve proticaret alt yapısı kullanan site sahiplerine hiçbir ürün tedarikçiyle uğraşmadan - paketleme ve teslimatla uğraşmadan site üzerinden ürünlerini satabilecekleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Mail içeriğinde yapılan duyurunun içeriği : http://www.proticaret.org/eticaret-duyurular/dropship.aspx

Burada gördüğünüz gibi arkadaşlar proticaret alt yapısı kullanıcıları dropship sayesinde binlerce ürünü onlarca kategoride sitelerinde satma olanağına sahip oluyorlar.

Zaten bağlantıları takip ederseniz : dropship'in yıllık 180 TL gibi cuzi bir rakama tüm ürün tedariği - teslimat ve eleman ihtiyaçlarınızı sizin yerinize giderdiğini göreceksiniz.

Umarım herkese katkısı olacak bir paylaşımda bulunmuşumdur. Kafasına takılan birşeyler olursa mutlaka bana ulaşsınlar.

Not: Şu bilgilendirmeyi de uygun gördüm.

Şimdi arkadaşlar.

Domain ( alan adı ) ve hosting olarak ( internet alanı ) ortalama masrafınız : 150 - 200 TL kadar oluyor.

Dropshiping.com.tr adresiyle ürün tedarik maliyetide yıllık 180 TL ( aylık ve 6 aylık seçeeklerde sitede mevcut.) Yani size e-ticarete başalama maliyeti 380 TL ye mal oluyor ortalama.

Bunuda unutmamak lazım!
Fmailing.Net - Türkiye'nin İlk Seçilebilir Email Data Satış Sitesi

E-mail : info@fmailing.net

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
SelcukAkkaya
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
27/04/2012 :  12:53:17  Alıntı
güzel bir yazı olmuş, emeğinize sağlık

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
mcsoft
Üye

Toplam 422 yazı
27/04/2012 :  12:57:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
o scripti alıp arenanın xml sini çekersem kendi hostumda kullanırsam olur mu. böylece tek masrafım 10tllik domain olur değil mi?
webmaster...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
mcsoft
Üye

Toplam 422 yazı
27/04/2012 :  20:32:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

şuan proticareti inceledim araştırdım gerçekten harika bir script. türklerden çıkması bu projenin dahada guru verici. tek sorun asp olması php olsa daha çok kullanıcıya ulaşırlardı tahminimce.
webmaster...

mcsoft
Üye

Toplam 422 yazı
27/04/2012 :  21:19:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Herstyle
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mcsoft
o scripti alıp arenanın xml sini çekersem kendi hostumda kullanırsam olur mu. böylece tek masrafım 10tllik domain olur değil mi?

Olmaz adamlarin maksati zaten para kazanmak. :-)

r10dan bir link vereyim http://www.r10.net/alisveris-bolumu/1036975-profesyonel-e-ticaret-yapisi-artik-ucretsiz.html toplam 1000 (BİN) den fazla yorum yapılmış ve şirket sahibinden şirket çalışanlarına kadar bu konuya dahil olmuş bu başlıkta. incelerseniz 100sayfayıda okuyabilirsinizki ben okudum. o sitedeki herkes web hakkında bilgi sahibi ve düşüncelerine güveniyorum. yani sadece 10liraya e-ticaret yazılımı olabiliyormuş. sadece fazladan eklenti istenirse ücret ödeniyor.
webmaster...

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.16 saniye.
10:47:47, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım